top of page

ANTICELULITICKÁ MASÁŽ

nohy a zadek.jpg

+ ozonový zábal

CELULITA ,,pomerančová kůže,,

Je považována především za kosmetický problém, který trápí více či méně 90% žen.

Celulita však souvisí s nedostatečnou činností lymfatického systému a krevního oběhu.

Nesprávnou životosprávou je tělo zanášeno toxiny a nesprávnými metabolity, které lymfatický systém není schopen vyloučit. Tkáně v takové situaci trpí nedostatečnou výživou, především minerály a vitaminy.

Důsledkem jsou změny podkožního tukového vaziva.

Dalším momentem vzniku celulitidy je zhoršený matabolismus tuků, což může souviset se zhoršenou činností jater.

 

STUPNĚ CELULITI

1 stupeň: příznaky pomerančové kůže pouze při kompresivním testu.

2 stupeň: „manekýnské stadium“ nerovnosti a stínky viditelné bez kompresivního testu, při sezení, stání, nebo při napnutí svalu.

3 stupeň: nerovnosti jsou viditelné vždy bez ohledu na osvětlení.

4 stupeň: hrubé projevy nerovnosti a hlavně nezvratnost poškození. Objevují se při neléčené celulitidě po 40.roce věku.

 

ANTICELULITICKÁ OZONOVÁ MASÁŽ

Mechanická masáž speciálním olejem cca 60 min + ozonový zábal cca 20 min.

Masáž se provádí na nejčastěji postižených místech ( přední a zadní části stehen, hýždě  a případně i bříško.

                                    

Podle stupně celuliti by mělo být 2x až 3x ročně aplikováno 6 až 12 masáží za sebou.

Např.:

 • První kúra 6 až 12 masáží ( 2 až 3 krát ročně ).

 • V rozmezí 3 až 4 týdnů - min. jedna udržovací masáž.

 • Po čtyřech měsících opakovat opět celou kúru.

 

VÝSLEDKY PO 6ti až 12ti masážích:

při prvním, druhém  a třetím stupni celuliti

 • odstranění efektu pomerančové kůže

 • úbytek objemu v postižených partiích

 • vyhlazení a vypnutí pokožky.

 

CELULITA A CO JI PODPORUJE

 

 • Cukry, dorty, čokolády, uzeniny, bílé pečivo, tučná masa, nedostatečný příjem vhodných tekutin.

 • Kouření, pití kávy a alkoholu

 • Nedostatek pohybu

 • Stres

 • Nadváha

 • Těsné oblečení

 

CO POMÁHÁ PROTI CELULITĚ

 

 • Preferování zeleniny a ovoce, celozrnných obilovin a pečiva, luštěnin, nízkotučných mas a mléčných výrobků.

 • Optimální pitný režim cca 2-3 litry čisté vody bez bublinek.

 • Pohyb v jakékoli formě

 • Střídavé sprchování ( nohou ) teplou a studenou vodou.

 • Masírovat celé tělo kartáčem na šaty, nebo sisalovou rukavicí (ráno a večer) 

Zaváděcí cena masáže:  600KČ / 60 MIN

Uvedená cena zahrnuje i ozonový zábal.

zadek.jpg

Na co se nejčastěji ptáte               CELULITIDA

Co je celulitida?

Když se řekne “celulitida”, každá žena si představí nepravidelné kopečky, brázdy a dolíčky v kůži, především na vnější straně stehen a na bocích. Napadne vás při tom podobnost s hrubou kůrou pomeranče... a tak se říká “pomerančová kůže”. Celulitidou je dnes postižena téměř každá žena a těch, které jsou pomerančové kůže ušetřeny, je stále méně.

Pomerančovou kůži vlastně tvoří nadmuté tukové buňky –ukládají se v nich zplodiny metabolismu, nezpracované odpadní látky spolu s lymfatickou tekutinou (proto máme někdy pocit, že celulitida jsou i oteklé nohy). Tukové buňky se vyskytují všude mezi kůží a svalstvem, proto se celulitida může rozšířit téměř po celém těle, jestliže ji včas nezastavíme.


Jak mohu sama zjistit jak “jsem na tom”?

Udělejte si “kompresní test”, a v minutě zjistíte, jak jste na tom... Roztaženými prostředníky a palci obou rukou vymezíme část kůže velikosti dlaně na vnější straně stehna a pevným tlakem suneme ruce k sobě, tím se tkáň stlačí. Pokud se vytvoří dolíčky, máte pravděpodobně první stadium celulitidy.

 1. I. stádium - v prvním stadiu je pomerančová kůže viditelná pouze při kompresním testu. V tomto stadiu ji lze v krátké době úplně odstranit.

 2. II. stádium - první příznaky pomerančové kůže objevíme na vnější straně stehen a na bocích. Drobné nerovnosti a dolíčky se objeví na kůži, jestliže napneme svaly. V takovém případě můžeme mluvit o druhém stadiu celulitidy. Celulitida ve druhém stadiu je dobře viditelná také při sezení na tvrdé podložce nebo v ostrém bočním světle (tzv. ”manekýnské stádium”, protože na předváděcím molu v ostrém světle reflektorů se pomerančová kůže ve druhém stádiu nedá přehlédnout). Celulitida ve druhém stádiu se léčí obtížněji, avšak stále ještě s velmi vysokou nadějí na úspěch.

 3. III. stádium - ve třetím stadiu je pomerančová kůže dobře viditelná neustále a to i ve stoje, za jakéhokoli osvětlení. K léčbě celulitidy ve třetím stádiu je zapotřebí velké trpělivosti. Je nezbytné podpořit odvod zplodin z tukových buněk také spalováním depotního tuku aerobním cvičením (aerobic, běh, rychlá chůze).

 

Vyskytuje se celulitida i u mužů?

I když je celulitida převážně ženským problémem, začíná se objevovat i u mužů. Nesmíme totiž zapomenout, že nemalé množství hormonů dostaneme do těla potravou, především živočišného původu. Naskýtá se totiž podezření, že jde o hormony, které se do potravy dostanou při krmení jatečních zvířat (v moderních chovech se dnes produkuje za pomoci hormonů a chemie mnohem rychleji než dříve). Mnozí si však neuvědomí, že hormony obsažené v mase těchto zvířat, zůstanou v našem těle, které je nedokáže odbourat. To vysvětluje, jak se do těla mužů dostanou ženské hormony a proč i muži začínají být postiženi celulitidou.

Ohrožuje celulitida zdraví?

Pomerančová kůže je nemoc, která ještě není nemocí! Jestliže ji však necháme neléčenou, může začít ohrožovat naše zdraví. Pomerančová kůže je rozhodně něco víc, než jen kosmetický problém. Dlouhodobým důsledkem jejího neléčení mohou být křečové žíly a trombózy.

Jaká je příčina celulitidy?

Pomerančová kůže je problém látkové přeměny (metabolismu) - přesněji řečeno problém odvádění odpadních látek. Z tukových buněk se stává “smetiště” pro spálené živiny. Na tom se podílí několik faktorů, jednou z hlavních příčin je však nedostatečná funkce lymfatického systému jako čističky organismu. Pro “ odvoz odpadu” a recyklaci pevných odpadních produktů látkové přeměny má organismus vlastní vylučovací systém: tzv. systém lymfatický (mízní). Jen na jeho základě lze popsat a pochopit celulitidu. Ta je totiž důsledkem nedostatečného odvádění odpadních látek, které se usazují v tukových buňkách a podněcují je k nadměrnému nabývání.

Další faktory: ochablé podkožní vazivo, nadbytečný přísun ženských hormonů, jenž povoluje vazivovou tkáň (hormonální antikoncepce), neustále se zvyšující příjem chemikálií v potravě (Éčka, barviva, konzervační látky), nedostatečný přísun tekutin, nedostatek pohybu, dědičná dispozice.

Má výskyt celulitidy souvislost s užíváním hormonální antikoncepce?

Mnoho žen dnes produkuje podstatně více ženských pohlavních hormonů, než ve skutečnosti potřebují. Příroda se u nich totiž nespokojí s ochabnutím vaziva v břišní stěně, ale hormony postupně mění síť vláken i na pažích a stehnech. Ženské pohlavní hormony, především progesteron, uvolňují těsné vazby mezi buňkami a vytváří tak předpoklad pro jejich naplnění a nadmutí, čímž se zvětšuje jejich úložná kapacita. V posledních letech se největší měrou podílí na vzniku celulitidy hormonální antikoncepce, a to zejména u mladých žen. Užíváním hormonální antikoncepce ještě více stoupne hladina ženských pohlavních hormonů v krvi a podkožní vazivo začne značně ochabovat. Stává se tak proto, že při užívání hormonální antikoncepce začne tělo ženy fungovat jako by bylo těhotné (2.-3. měsíc těhotenství). Postupně se tedy uvolňuje podkožní vazivo, což je nutné když žena přibývá na objemu v souvislosti s růstem plodu.

Jak může ovlivňovat ochabnutí podkožního vaziva lymfatický systém a tedy být faktorem pro vznik celulitidy?

Nepoškozená vazivová tkáň je důležitou podmínkou toho, aby vylučování odpadu fungovalo způsobem předepsaným přírodou. Úkolem vaziva je vázat, spojovat. Spojuje kůži a svalstvo a zajišťuje, aby horní vrstvy kůže, mazové žlázy a vlasové kořínky zůstávaly na svém místě. Vazivo funguje jako pružné obinadlo, nebo kompresní bandáž. Jeho pružnost je přitom přesně sladěna s žilním a lymfatickým systémem. Vazivová tkáň tak zajišťuje, aby svaly působily na lymfatické cévy a na žíly vždy správnou silou. Ochablé, defektní vazivo to však nedokáže, anebo jen špatně. Jestliže vazivo ztratí pružnost, svalům začne chybět přirozený protitlak. Lymfatické cévy z toho důvodu přestávají odvádět tak, jak mají. Změna pevnosti vaziva je specifická pro ženské pohlaví. Důvodem je odlišná stavba vazivové tkáně ženy. Nejvíce ohroženy pomerančovou kůží jsou ženy, které produkují mnoho ženských pohlavních hormonů. Díky tomu mají totiž největší sklon k ochablému vazivu.

Denně cvičím –chodím běhat a také navštěvuji posilovnu a přesto mi celulitida nemizí, je to normální?

Pomerančovou kůži tvoří vlastně nadmuté tukové buňky. Tyto buňky se vyskytují téměř všude mezi kůží a svalstvem. Celulitida však není záležitostí váhy, jsou totiž ženy, které mají ideální váhu a přesto trpí pomerančovou kůží. V případě nadváhy máme ostatně jen málokdy co dělat s čistou pomerančovou kůží. Tukové buňky jsou totiž naplněny nejen odpadními látkami, ale i tzv. zásobním tukem. Pomerančová kůže se totiž chová jako tuk, ale není to tuk. Jak jsme si již řekli, jedná se o odpadní látky, které jsou deponovány v tukových buňkách. Z toho důvodu nelze celulitidu odstranit pouhým cvičením, protože ji nemůžeme spálit, tak jako tuk. Musíme ji odvést lymfatickým systémem a vylučovacími cestami. Nejvhodnější je profesní ošetření.

Zkoušela jsem spousty údajně zaručených krémů a masážních rukavic na odstranění celulitidy, ale bez výsledného efektu. Co dělám špatně?

Pokud budeme hovořit o opravdu speciálních anticelulitidních přípravcích – pak tyto krémy a gely vám mohou pomoci udržet celulitidu v prvním stádiu. Celulitida se nebude zhoršovat a pokožka se vyhladí a vypne díky vypínacím složkám, jež jsou obsaženy v krému. Celulitida ve vyšších stádiích se může trochu zlepšit. Avšak vnitřní odvedení zplodin lymfatickými cestami a vylučovacím systémem pouhé používání speciálního krému nedokáže. Použití anticelulitických krémů a gelů je tedy pouze výborná prevence. Pokud se již celulitida projevila, je vhodné absolvovat anticelulitický program a teprve následně pokračovat v preventivní péči.

 

 

Dotazy k prováděným anticelulitickým programům:

Kolik ošetření potřebuji?

Počet ošetření je velmi individuální. Přibližný počet kůr vám sdělíme v rámci poradny péče o tělo, kdy provedeme komplexní diagnostiku. Zpravidla přicházíte s celulitidou, o které již víte, máte tedy pravděpodobně II. stádium a budete potřebovat 10 - 12 ošetření.

Jak často bych měla docházet na kůry?

Četnost ošetření se řídí podle přání klientky, jak rychle by chtěla celulitidu odstranit, ale také dle zvoleného programu a výsledků při samotném ošetřování. Ideální jsou dvě masáže týdně, v individuálních případech je však možné provést ošetření i častěji.

Jsou nějaké kontraindikace - zdravotní omezení?
V případě dále uvedených nemocí a obtíží je vhodné poradit se svým lékařem.

- trombóza
- poruchy ledvin
- zánětlivé stavy, rakovina nebo AIDS
- vyšší stádium těhotenství.

Jak dlouho zůstanou dosažené výsledky zachovány?

Celulitida po řadě ošetření zmizí nebo se alespoň upraví do přijatelného stavu (při vysokém stupni postižení) a pokožka zůstane zpevněná více než rok. Velice však záleží na vaší domácí péči, preventivní masáži a používání doporučených přípravků. Pochopitelně, zdravá strava, omezení přísunu škodlivin a dostatek tekutin vám zaručí, že si nad celulitidou udržíte kontrolu.

Je efekt dlouhodobý?
Efekt anticelulitického programu je trvalý v případě "rozumné životosprávy" a vyrovnaného energického příjmu. Vhodná je udržovací kúra jednou měsíčně.

Bude mi stačit jen návštěva vašeho studia, nebo musím dělat ještě něco sama?

Neslibujeme vám “zázrak na počkání”, odstranění celulitidy bude vyžadovat trpělivost a čas. To, co se ukládalo v tukových buňkách několik let, neodstraníme za jeden týden. Čím více nám pomůžete vaší domácí péčí, tím rychleji se celulitidy zbavíte. Domácí péče spočívá zejména v komplexním přístupu – drobných úpravách stravovacího a pohybového režimu, používání speciálních přípravků na postižené partie a v dostatečném příjmu tekutin. Naše metoda nastartuje očistu vašeho organismu a vy nám musíte pomoci v době mezi jednotlivými kůrami.

 Je naděje na úspěch?

Ano. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že boj s celulitidou se vyhrát dá a nevyžaduje žádná přehnaná omezování. Hlavní zásadou je během celého léčebného programu dodržovat doporučený režim v komplexní šíři, který je stanoven na základě provedené diagnostiky (viz. předcházející dotaz).

Proč musím dodržovat pitný režim?

Voda je nutná k čistění organismu! Během anticelulitického programu po vás budeme vyžadovat zvýšení příjmu tekutin (stolní vody, bylinkové čaje) až o jeden litr denně v závislosti na tom, jaký je váš běžný pitný režim.

Můj přítel si myslí, že kdybych se více hýbala, neměla bych celulitidu?

Samotný pohyb k odstranění celulitidy nestačí. Samotným pohybem můžete spálit tuk v tukových buňkách, ale nespálíte tekutinu s odpadním látkami. Samozřejmě, že je nedostatek pohybu jednou z příčin vzniku celulitidy - takže se musíme hýbat, abychom udrželi v pohybu látkovou přeměnu. Avšak podle našich zkušeností celulitidu od druhého stádia nelze podstatně zlepšit pouze cvičením. Dostatek pohybu je však důležitý pro prevenci pomerančové kůže a je nutný pro uchování optimálního výsledku dosaženého anticelulitickým programem.

Abyste pochopili důležitost pohybu při léčbě celulitidy, vrátíme se k funkci lymfatického systému. Lymfatický systém tvoří cestu, kterou pevné zbytky opouštějí buněčnou tkáň kůže. Obzvlášť důležitý je při tom pohon lymfatického systému, svalová pumpa. Pohonem lymfatické soustavy totiž není vlastní srdce ani jiný “motor”, ale právě svalová pumpa. Nejdůležitější pro činnost lymfatického systému je lýtkové svalstvo. O “lýtkové pumpě” se proto často mluví jako o tzv. druhém srdci. Při každé svalové činnosti se svaly napínají a zase ochabují. Při každém pohybu tak svaly tlačí na žíly i na mízní cévy. Můžeme říci, že pohybem podporujeme činnost lymfatického systému, jako čističky organismu.

Je nutné držet diety či omezovat se v jídle k docílení úspěchu?

Máte-li vedle odpadních látek v tukových buňkách uložen i depotní tuk a máte tedy značné tukové polštáře, omezení příjmu nadbytečných kalorií a cvičení zaměřené na spalování tuků boj s celulitidou jen urychlí. Pravdou ale zůstává, že můžete mít pevnou pokožku bez celulitidy a přitom být korpulentní dáma. Některé ženy jsou velmi štíhlé a přitom mají celulitidu v horším stavu než jiné silnější dámy. Trápí-li vás přebytečné centimetry na objemu, můžete spojit anticelulitický program s redukčním. Z výsledků dosahovaných v kurzech snižování nadváhy můžu tvrdit, že tyto dva programy působí synergicky a vzájemně podporují svůj výsledný efekt. V našem pojetí však nejde o přísné diety, ale úpravu jídelníčku. Řešením není nejíst!

Pomůže mi kůra zhubnout?

Pokud máte tukové polštáře, tzv. “zásoby na horší časy” a trpíte nadváhou, anticelulitické stimulace vám rozhodně nepomohou zhubnout. Celou naší kůrou odstraníme celulitidu, ale nespálíme vám ani deko tuku. Dochází ke zmenšení objemu jednotlivých partií, nedochází však k úbytku množství tuku v těle – tento je nezbytné “spálit” při cvičení, které Vám můžeme doporučit přiměřeně vašemu věku, kondici a zdravotnímu stavu. (více viz rozpis cvičení).

Bude se mi celulitida dělat znovu?

Odpadní látky, zplodiny metabolismu se vám pochopitelně po čase začnou opět ukládat do tukových buněk. Záleží však na každé z vás, s jakou rychlostí a v jaké míře. Pokud se budete v budoucnosti starat o partie náchylné k tvorbě celulitidy pravidelnou masáží a budete dostatečně pít, celulitida se bude vracet jen velmi pomalu.

bottom of page